Image
Projektanci zdrowego usmiechu

Projektanci zdrowego usmiechu 

Materiały

Prace protetyczne wykonywane są w naszej klinice z materiałów wysokiej, światowej jakości.

Porcelana

Porcelana jest materiałem pozwalającym uzyskać bardzo naturalny efekt. Trwałość koloru, szerokie możliwości jego dopasowania oraz połysk czynią ją niezwykle estetycznym uzupełnieniem. Zęby porcelanowe są niemal nie do odróżnienia od sąsiednich zębów naturalnych.

Prace z porcelany mogą być pełnoceramiczne lub konstruowane na bazie metali (stopy stali, złoto lub tytan) oraz napalane na podłoża niemetaliczne (półprzezierne - tlenki glinu, szkło).

Szczególnie godna polecenia jest porcelana Procera AllCeram i Zirconia. Korony wykonywane w tym systemie (we współpracy ze szwedzkim laboratorium) charakteryzuje bardzo zbliżone do naturalnego zęba przewodzenie światła, wysoka wytrzymałość i niezwykle precyzyjne dopasowanie. Nie zmieniają koloru także w świetle ultrafioletowym. Daje to idealny efekt estetyczny.

Tytan

Jest bardzo dobrym materiałem do uzupełnień protetycznych. Charakteryzuje go odporność na korozję, niewielka pojemność cieplna (nie odczuwa się niskich i wysokich temperatur), nie drażni tkanek jamy ustnej. Jest lekki i dokładnie przylega do podłoża.

Złoto galwaniczne

Korony i mosty wykonywane na złocie galwanicznym zapewniają doskonały efekt estetyczny, dzięki temu, że wyróżniają się bardzo dobrym dopasowaniem i mają niewielką grubość. Ponadto, nie drażnią tkanek jamy ustnej. Polecane są przede wszystkim osobom skłonnym do alergii.