Image
Klinika

Projektanci zdrowego uśmiechu 

Prasa i TV

21 listopada 2018

Reportaż telewizji RBB

Leczenie za granicą.

Niemiecka telewizja RBB towarzyszyła w leczeniu implantologicznym dwójce naszych z pacjentów z Berlina. Reportaż w ramach programu rbb Praxis Feature wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Dla tych którzy nie mieli jeszcze okazji go obejrzeć, udostępniamy łącze do 40 minutowego filmu.

29 maja 2017

Egzotyczna pamiątka z urlopu: nowe zęby

Reportaż w niemieckim programie SUPER.MARKT

W ostatnich latach wzrosły w Niemczech wydatki prywatnych gospodarstw domowych na leczenia stomatologiczne, dlatego urlopy w Polsce po nowe zęby zyskują na atrakcyjności. Dziennikarka postanowiła sprawdzić, czy leczenie w Polsce jest na równie dobrym poziomie jak w Niemczech oraz dlaczego jest ono korzystniejsze cenowo. Niemieckie kasy chorych nie odradzają podjęcia leczenia stomatologicznego za granicą. Przedstawiciel niemieckiej kasy chorych potwierdza, że stomatolodzy za granicą są równie sumienni jak niemieccy lekarze.

21 marca 2016 r.

Czym kierować się wybierając klinikę za granicą?

Reportaż w niemieckiej telewizji ZDF

Zgłębiając temat leczenia stomatologicznego za granicą ekipa niemieckiej telewizji ZDF odwiedziła Klinikę HAHS. W reportażu przedstawiono aspekty, na które należy zwrócić uwagę planując leczenie za granicą, m.in. czy wybrana przez nas klinika współpracuje z zagranicznymi kasami chorych, jakiej jakości materiały stosuje oraz czy personel kliniki porozumiewa się w językach obcych. Pan Walter Papentin, pacjent Kliniki HAHS, opowiada o kwestiach związanych z leczeniem w Polsce, m.in. o przebiegu swojego leczenia.

11 grudnia 2014 r.

Leczenie w Polsce w korzystnych cenach

Reportaż w niemieckiej telewizji NDR

Leczenie protetyczne w Niemczech jest drogie. Z tego powodu wiele osób decyduje się przeprowadzić je w Polsce. Obok pacjentów z Polski tzw. „turyści medyczni” stanowią znaczącą grupę pacjentów Kliniki HAHS w Szczecinie.

27 sierpnia 2014 r.

Do Szczecina po piękne zęby i młodszą twarz. Turyści medyczni nas polubili

Artykuł w Gazecie Wyborczej

Leczenie implantologiczne oraz protetyczne to jedne z najczęstszych powodów medycznych wizyt zagranicznych turystów w Szczecinie. Korzystne usytuowanie miasta, wysoka jakość usług, wykwalifikowani dentyści oraz możliwość refundacji kosztów leczenia w klinice HAHS przez niemieckie kasy chorych – to tylko niektóre z zalet. Zadowoleni pacjenci rekomendują usługi szczecińskich klinik znajomym z zagranicy.
15 maja 2013 r.

Implanty z Polski: wysoka jakość za korzystną cenę

Artykuł w niemieckim magazynie FOCUS

Pojawienie się konieczności leczenia protetycznego materiałami wysokiej jakości wiąże się z dużym obciążeniem finansowym dla pacjentów. Dopłata przyznawana przez niemieckie kasy chorych na leczenie zębów nie pokrywa w całości kosztów takiego leczenia. Wielu pacjentów musi wspomóc się kredytem lub też w ogóle zrezygnować z leczenia. Implanty wszczepiane w Polsce, m.in. w Klinice HAHS, są dla nich atrakcyjną alternatywą.

maj 2013r.

Na najwyższym poziomie

Artykuł w magazynie branżowym TPS

Redakcja branżowego magazynu stomatologicznego doceniła międzynarodową skalę działalności Kliniki HAHS, wysoką jakość usług oraz nowoczesne rozwiązania, które klinika oferuje. Córka założycieli kliniki, implantolog dr Joanna Hahs-Gaborska w obszernym wywiadzie opowiedziała o historii kliniki oraz planach na przyszłość.

6 października 2011 r.

4 dentystów i 1 korona

Artykuł w niemieckim czasopiśmie SUPERillu

Czterech lekarzy stomatologów, cztery alternatywy leczenia. Klinika HAHS jako jedyna klinika z Polski znalazła się w porównawczym zestawieniu polskich i niemieckich gabinetów stomatologicznych. W artykule zawarte są doświadczenia i opinie pacjentów. Wnioski: w Klinice HAHS w Szczecinie leczy się zęby na światowym poziomie na korzystniejszych warunkach niż w Niemczech.

25 września 2011 r.

Żeby zaoszczędzić na implantach, pojechałem aż do Polski"

Artykuł w niemieckim dzienniku "Bild am Sonntag''

Wielu niemieckich pacjentów podejmuje leczenie w Polsce, bo dzięki temu może wybrać najlepsze rozwiązania protetyczne. Leczenie stomatologiczne jest w Polsce korzystniejsze cenowo niż w Niemczech. Niektóre kliniki mają nawet zawarte kontrakty z niemieckimi kasami chorych. Pan Wolfgang Krause, pacjent Kliniki HAHS, przyznaje w artykule, że jest bardzo zadowolony z przeprowadzonego w Szczecinie leczenia.

9 maja 2009 r.

Reportaż w TVN24

Pacjenci z zagranicy korzystający z usług medycznych w Polsce poza leczeniem planują tu także wypoczynek, korzystają z usług hotelowych, gastronomicznych, oferty kulturalnej. Skala tego zjawiska sprzyja rozwojowi sektora usług w miastach, które odwiedzają obcokrajowcy. Jednym z zaprezentowanych w reportażu miast jest Szczecin, do którego przyjeżdżają pacjenci leczący się w Klinice HAHS.

25 kwietnia 2009 r.

Artykuł w niemieckim Märkische Allgemeine

Unia Europejska daje możliwość skorzystnia z tańszego leczenia za granicą. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się na leczenie, jego koszt, zgodnie z prawem unijnym, jest refundowany na takich samych zasadach. Leczenie stomatologiczne, operacje oczu to przykłady zabiegów wykonywanych poza granicami Niemiec w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Coraz więcej pacjentów decyduje się skorzystać z tej możliwości. Klinika Hahs w Szczecinie jest przedstawiona w artykule jako miejsce, do którego co roku przyjeżdża bardzo wielu pacjentów z zagranicy, przede wszystkim z Niemiec i Danii.

18 listopada 2008 r.

Reportaż w TVN24

Pacjenci z całego świata szukają możliwości leczenia się poza granicami własnego kraju. Wybierają te kliniki i szpitale, które mogą im pomóc w problemach zdrowotnych i jednocześnie zaoszczędzić. Zjawisko turystyki medycznej w Polsce ekipa TVN przedstawiła m.in. na przykładzie Kliniki HAHS w Szczecinie.

maj 2008 r.

Everest wabi turystów medycznych

Artykuł w czasopiśmie Nowoczesny Technik Dentystyczny

Klinika HAHS jako jedna z pierwszych w Polsce wdrożyła system projektowania i wykonywania koron w systemie Everest CAD/CAM. Podstawową zaletą systemu Everest jest skrócenie czasu przygotowania koron i mostów (także tych z pełnej porcelany) przy zachowaniu ich wysokiej jakości, m.in. wytrzymałości i idealnego dopasowania.

maj 2008 r.

Dentystyczny szlak z Północy

Magazyn Baltic Panorama w obszernym artykule analizuje zjawisko turystyki stomatologicznej. Pacjenci z krajów skandynawskich najczęściej odwiedzają Szczecin. Klinika HAHS należy do największych i najnowocześniejszych klinik wybieranych przez pacjentów decydujących się na leczenie w Polsce.

8 października 2007r.

W Polsce kwitnie turystyka medyczna

Artykuł w Gazecie Wyborczej

Na masaże, operacje plastyczne i nowe uzębienie obcokrajowcy wydali u nas w ubiegłym roku co najmniej 65 mln dol. W tym wydadzą przynajmniej o jedną trzecią więcej. W klinice HAHS w Szczecinie miesięcznie leczy się około 50 obcokrajowców z całej Europy.

3 października 2007r.

Reportaż w TVP Polonia

W magazynie "Biznes z gwarancją" w TVP Polonia ukazał się reportaż o stomatologach leczących pacjentów z zagranicy. Klinika HAHS ze Szczecina uznana została przez redaktorów za przykład prężnie działającej firmy w Polsce.

9 lipca 2007r.

Leczyłem się za granicą.

Artykuł w niemieckim tygodniku FOCUS

Niemiecki tygodnik Focus przedstawia historie pacjentów, którzy leczyli się za granicą. Na ich przykładzie pokazuje, ile można zaoszczędzić lecząc się w klinice HAHS w Szczecinie.

6 marca 2007r.

Polska: tanie zęby dla Niemców.

Reportaż w niemieckiej telewizji NDR.

Nowa proteza kosztuje, dużo - zwłaszcza w Niemczech. Wielu Niemców wybiera się więc w podróż, by gdziej indziej leczyć się za mniejsze pieniądze. W polskich miastach, w Szczecinie i w Warszawie, otrzymują nie tylko nowe zęby w dużo korzystniejszej cenie, ale także usługę najwyższej jakości.

23 lutego 2007r.

Tanie loty po Europie służą lekarzom i kuszą imprezowiczów.

Artykuł w Herald Tribune.

Artykuł opisuje sposób, w jaki tanie loty w Europie (m.in. za pośrednictwem Ryanair) wpływają na działalność niektórych branż. Pozytywne aspekty tego zjawiska w branży medycznej w Polsce pokazano na przykładzie kliniki HAHS w Szczecinie.

25 stycznia 2007r.

Reportaż w niemieckiej telewizji WDR

Trzeci program telewizji ARD w Nadrenii-Westfalii, w programie publicystycznym "WELTWEIT" wyemitował reportaż o pacjentach z Niemiec leczonych w Polsce przez dentystów kliniki HAHS w Szczecinie.

sierpień 2006r.

Ząb za ząb

Artykuł w Ryanair Magazine

Leczenie zębów może kosztować fortunę, ale poniesione koszty zależą od tego, gdzie zdecydujemy się na leczenie.

czerwiec 2006r.

Reportaż TVP 3

W czerwcu 2006 roku dziennikarze TVP 3 zrealizowali w klinice HAHS reportaż o Szwedach przyjeżdżających do kliniki na leczenie stomatologiczne.

22 maja 2006r.

RANKING SZPITALI 2006 Newsweek Polska

Klinika HAHS zajęła 3 miejsce w Polsce w rankingu Newsweek'a w kategorii "najlepsze ośrodki implantologiczne". Wyróżnienia zostały wręczone 18.05.2006 przez Ministra Zdrowia RP. Wyniki rankingu ukazały się w Newsweek Polska dn. 22.05.2006 (nr 21/2006).

20 kwietnia 2006r.

Reportaż w niemieckiej telewizji N-TV

W kwietniu 2006 roku dziennikarze telewizji N-TV odwiedzili klinikę HAHS PROTODENS. Nakręcony podczas tej wizyty materiał prezentuje zjawisko turystyki medycznej. Głównymi bohaterami reportażu są pacjenci z Niemiec, którzy w klinice HAHS PROTODENS skorzystali z możliwości leczenia stomatologicznego za granicą.

17 marca 2006r.

Polska - nowe centrum zdrowia i urody

Artykuł w Rzczeczpospolitej

W marcu 2006 r. Rzeczpospolita opublikowała artykuł o dynamicznym rozwoju polskich firm działających w branży medycznej. Za dobry przykład ilustrujący to zjawisko wśród stomatologów autorzy artykułu uznali klinikę HAHS PROTODENS.

28 stycznia 2006r.

Implant to dopiero początek

Artykuł w Głosie Szczecińskim

W styczniu 2006 r. Głos Szczeciński opublikował wywiad z dr Joanną Hahs-Gaborską. Tematem rozmowy były nowoczesne technologie stosowane w klinice HAHS PROTODENS. Korony, mosty i protezy wykonane dzięki ich zastosowaniu cechują najwyższej jakości walory estetyczne.

17 września 2005r.

Nie wyrywaj - wylecz

Artykuł w Głosie Szczecińskim

We wrześniu 2005 r. w Głosie Szczecińskim ukazał się wywiad z dr Joanną Hahs-Gaborską, w którym doktor wyjaśnia specyfikę leczenia kanałowego oraz elementy warunkujące jego powodzenie.

13 czerwca 2005r.

Reportaż w niemieckiej telewizji ARD

W czerwcu 2005r. telewizja ARD wyemitowała reportaż nt. leczenia w Klinice HAHS PROTODENS.

12 czerwca 2005r.

Reportaż pt. "Turystyka medyczna w Europie"

Niemieckie radio Deutsche Welle

W czerwcu 2005 radio Deutsche Welle nadało reportaż, którego częścią był wywiad z dyrektorem Kliniki HAHS PROTODENS. Głównym tematem rozmowy była rosnąca liczba pacjentów z Europy Zachodniej podejmujących leczenie w klinice.

21 maja 2005r.

Artykuł w niemieckim Frankfurter Rundschau

W nowym blasku. Szczecin, niegdyś perła Pomorza, po przystąpieniu Polski do UE ponownie staje się centrum. Klinika HAHS w Szczecinie cieszy się rosnącym zainteresowaniem pacjentów z Europy Zachodniej. Liczba Niemców i Skandynawów, którzy decydują się na leczenie w klinice dynamicznie rośnie.

28 kwietnia 2005r.

Artykuł w szwedzkim dzienniku SYDSVENSKAN

Dziennikarz ze Szwecji w artykule pt. "Polen - ett paradis för prisjägare" opisał korzyści, jakie mogą odnieść obcokrajowcy odwiedzający Polskę po jej przystąpieniu do UE. W artykule przedstawiona została także Klinika HAHS oraz oferowane przez nią specjalistyczne usługi stomatologiczne.

27 kwietnia 2005r.

Radość z zakupów po drugiej stronie granicy

Artykuł w niemieckim magazynie STERN

Rok po wstąpieniu Polski do UE coraz więcej Niemców, Szwedów i Duńczyków odkrywa bałtyckie miasto Szczecin jako Mekkę robienia zakupów. Leczenie stomatologiczne oferowane przez klinikę HAHS PROTODENS w Szczecinie także cieszy się rosnącą popularnością wśród pacjentów z Europy Zachodniej.

6 kwietnia 2005r.

Spree Radio (Niemcy)

6 kwietnia 2005 Spree Radio nadało wywiad przeprowadzony z dyrektorem Kliniki HAHS PROTODENS. Głównymi tematami rozmowy były wysokiej jakości usługi stomatologiczne oraz pacjenci z Europy Zachodniej i Skandynawii.

1 kwietnia 2005r.

Do chirurga z rabatem. Turystyka medyczna do Europy wschodniej

Reportaż w niemieckiej telewizji 3 SAT

W kwietniu telewizja 3 SAT pokazała reportaż nakręcony w klinice HAHS PROTODENS, którego bohaterami są pacjenci przyjeżdżający z Niemiec, Danii i Szwecji.

16 marca 2005r.

Les dents des Berlinoises refaites en Pologne

Artykuł we francuskim dzienniku Le Figaro

W marcu 2005r. francuski dziennik Le Figaro zainteresował się działalnością kliniki HAHS PROTODENS i w artykule pod tytułem "Les dents des Berlinoises refaites en Pologne" zaprezentował ją Francuzom.

26 lutego 2005r.

Implanty - perfekcja uśmiechu

Artykuł w Głosie Szczecińskim

W lutym 2005 r. w Głosie Szczecińskim ukazał się wywiad z dr Joanną Hahs-Gaborską nt. nowych rozwiązań implantologicznych stosowanych w klinice HAHS PROTODENS.

26 lutego 2005r.

Implanty - perfekcja uśmiechu

Artykuł w Głosie Szczecińskim

W lutym 2005 r. w Głosie Szczecińskim ukazał się wywiad z dr Joanną Hahs-Gaborską nt. nowych rozwiązań implantologicznych stosowanych w klinice HAHS PROTODENS.

4 lutego 2005r.

Piękne zęby w atrakcyjnej cenie

Reportaż w niemieckiej telewizji RBB

Telewizja RBB w programie "RBB o 6" wyemitowała reportaż o Klinice Implantologii i Ortodoncji HAHS PROTODENS. Co piąty niemiecki pacjent wybiera się w podróż do dentysty w sąsiedniej Polsce. Powodów jest wiele.

luty 2005r.

Włoskie radio

W lutym 2005r. we włoskim radio wyemitowano audycję, w której omawiano wzrost zainteresowania usługami stomatologicznymi oferowanymi przez dentystów w Polsce. Działalność Kliniki HAHS PROTODENS w Szczecinie autorzy audycji zaprezentowali jako dobry przykład ilustrujący przyczyny tego zjawiska.

7 listopada 2004r.

Turystyka dentystyczna w Polsce

Reportaż w niemieckiej telewizji NDR

Program DAS! telewizji NDR wyemitował reportaż nakręcony w Klinice HAHS PROTODENS, w którym przedstawiono nowoczesne możliwości leczenia stomatologicznego w Polsce.

28 września 2004r.

Turystyka medyczna. Leczenie zębów na Wschodzie

Artykuł w niemieckim magazynie STERN

Dentyści z Polski, Czech i Węgier oferują wysokiej jakości usługi stomatologiczne za niewielkie pieniądze. Coraz więcej Niemców decyduje się skorzystać z ich oferty. Klinika HAHS PROTODENS to jeden z bardziej wyrazistych przykładów.

28 września 2004r.

Turystyka medyczna. Leczenie zębów na Wschodzie

Artykuł w niemieckim magazynie STERN

Dentyści z Polski, Czech i Węgier oferują wysokiej jakości usługi stomatologiczne za niewielkie pieniądze. Coraz więcej Niemców decyduje się skorzystać z ich oferty. Klinika HAHS PROTODENS to jeden z bardziej wyrazistych przykładów.

8 września 2004r.

Reportaż w niemieckiej telewizji RBB

Dnia 8 września 2004r. niemiecka stacja RBB wyemitowała reportaż o obcokrajowcach leczących się w klinice HAHS PROTODENS. Bohaterem reportażu jest jedna z pacjentek z Berlina.

3 września 2004r.

Niemiecki boom na Szczecin

Rzeczpospolita

Dentyści po zabiegach organizują swoim pacjentom grę w golfa, centra handlowe emitują klipy w niemieckiej telewizji...

2 sierpnia 2004r.

Reportaż w niemieckiej telewizji ZDF

W programie Morgenmagazin stacji ZDF pokazano nakręcony w Klinice HAHS PROTODENS reportaż o nowoczesnych możliwościach leczenia stomatologicznego oraz działalności kliniki na rynkach Europy Zachodniej i Skandynawii.

11 lipca 2004r.

Wpaść na Wawel i do stomatologa

Newsweek Polska

Gdańska Starówka i mazurskie jeziora przestały być najpopularniejszym wśród niemieckich turystów celem wypadów do Polski. Dziś turystyczną atrakcją są gabinety polskich stomatologów. Szczególnie popularna wśród obcokrajowców jest Klinika HAHS.

lipiec 2004r.

Artykuł w niemieckim magazynie Bild

W lipcu 2004r. w magazynie Bild ukazał się czterostronicowy artykuł o klinice HAHS PROTODENS. Bohaterem artykułu jest Niemiec. Przez kilka tygodni przyjeżdżał do kliniki HAHS z Berlina.

lipiec 2004r.

Artykuł w niemieckim magazynie Bild

W lipcu 2004r. w magazynie Bild ukazał się czterostronicowy artykuł o klinice HAHS PROTODENS. Bohaterem artykułu jest Niemiec. Przez kilka tygodni przyjeżdżał do kliniki HAHS z Berlina.

3 maja 2004r.

Niemcy/Polska turystyka zdrowotna

Reportaż w niemieckiej telewizji DEUTSCHE WELLE

Działalnością Kliniki HAHS PROTODENS w Szczecinie zainteresowała się telewizja Deutsche Welle. W maju 2004 roku wyemitowała reportaż nakręcony w Klinice HAHS PROTODENS.

maj 2004r.

Reportaż w niemieckiej telewizji MDR

W maju 2004r. telewizja MDR wyemitowała reportaż nt. leczenia implantologicznego w Klinice HAHS PROTODENS.

13 kwietnia 2004r.

Dobre ceny - dobre leczenie

Komunikat AFP (Francuska Agencja Prasowa)

Leczenie w polskich klinikach stomatologicznych korzystniejsze finansowo.
Artykuł dziennikarki niemieckiego oddziału Francuskiej Agencji Prasowej opublikowany dnia 3 marca 2004r.

29 maja 2004r.

Implanty, kto, kiedy i dlaczego

Artykuł w Głosie Szczecińskim

W maju 2004r. Głos Szczeciński przeprowadził i opublikował wywiad z dr Joanną Hahs-Gaborską nt. leczenia implantologicznego oferowanego przez Klinikę HAHS PROTODENS.

29 maja 2004r.

Implanty, kto, kiedy i dlaczego

Artykuł w Głosie Szczecińskim

W maju 2004r. Głos Szczeciński przeprowadził i opublikował wywiad z dr Joanną Hahs-Gaborską nt. leczenia implantologicznego oferowanego przez Klinikę HAHS PROTODENS.

16 lutego 2004r.

Reportaż w niemieckiej telewizji RTL

W lutym 2004r. Klinikę HAHS PROTODENS odwiedzili dziennikarze telewizji RTL. Nakręcony wówczas reportaż o Klinice wyemitowano 16 lutego 2004r. w programie EXTRA Magazyn w telewizji RTL.