Image
Projektanci zdrowego usmiechu

Projektanci zdrowego usmiechu 

Brak jednego lub kilku zębów

Brak jednego lub kilku zębów można rozwiązać dwojako. Po pierwsze - w miejscu braku pojedynczego zęba wszczepić implant i na nim umieścić koronę. Drugi sposób to uzupełnienie brakującego zęba poprzez zawieszenie go na zębach sąsiednich. Wymaga to jednak oszlifowania dwóch przyległych zębów i założenia trzypunktowego mostu porcelanowego. Most porcelanowy jest trwale połączony z filarami zębowymi - pacjent nie może go zdejmować. Zajmuje on tyle samo miejsca co wcześniej zęby własne pacjenta. Wadą jest jednak to, że trzeba oszlifować często zdrowe zęby. Z tego punktu widzenia, jak również z uwagi na późniejsze kłopotliwe czasem użytkowanie mostu implant jest dużo bardziej doskonałym rozwiązaniem .

Korony i mosty porcelanowe mogą być wykonane na podłożu ceramicznym (PORCERA), szklanym (In-Ceram) lub metalowym (złoto galwaniczne, tytan, stopy złota lub stali). Zastosowanie określonego rodzaju materiału zależy od wymagań kosmetycznych pacjenta oraz od ilości brakujących zębów.

PROCERA - korony i mosty

Pełną porcelanę PROCERA (bez podłoża metalowego) można stosować do odbudowy wszystkich zębów. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników uzyskujemy zęby o estetyce zbliżonej do zębów naturalnych. Ponadto, są dwukrotnie bardziej wytrzymałe od innych ceramicznych rozwiązań. Korony i mosty z porcelany Procera są mocne, przewodzą światło (daje to efekt naturalnego zęba), nie zmieniają koloru, są idealnie dopasowane. Z uwagi na te właściwości, Procera polecana jest szczególnie w odcinku przednim.

MOST PROCERA® ZIRCONIA

Pełnoporcelanowy most Procera® Zirconia - nowość Systemu Procera. Projektowany za pomocą nowego skanera Procera® Forte jest idealnie dopasowany i bardzo wytrzymały. Wykonany ze szwedzkiej porcelany Procera® na porcelanowym podłożu daje niezwykły i trwały efekt estetyczny. Różnica pomiędzy zdrowymi zębami naturalnymi a zębami w moście Procera® Zirconia jest wręcz niezauważalna

IN-CERAM ALUMINA - korony i mosty

Pojedyncze korony i mosty pełnoporcelanowe, wykonane metodą IN-CERAM ALUMINA dają wysoce estetyczny efekt. Z tego względu polecane są szczególnie w odcinku przednim. Są biozgodne w środowisku jamy ustnej oraz perfekcyjnie dokładne.

KORONY I MOSTY PORCELANOWE NA ZŁOCIE

Poprawiają kosmetykę zębów przebarwionych, odłupanych, niewłaściwie ukształtowanych, z wieloma plombami. Złoto, które stanowi bazę podkładową dla porcelany bardzo dokładnie przylega do tkanek zęba, co w bardzo dużym stopniu zapobiega próchnicy, a także nie powoduje infekcji. W ustach pacjentów złoto jest niewidoczne.

KORONY I MOSTY PORCELANOWE NA STALI

Mniej dokładne od koron i mostów porcelanowych napalanych na złocie. Są tańszą alternatywą do prac wykonanych na złocie.

ŚWIATŁOUTWARDZALNE KORONY KOMPOZYTOWE Z SYNFONY

Poprawiają kosmetykę zębów - zęby nieprawidłowego kształtu, przebarwione.

LICÓWKA PORCELANOWA

Poprawia kosmetykę zębów przebarwionych, odłupanych, o nieprawidłowym kształcie oraz zębów martwych. Ze względu na dobrą przyczepność licówek porcelanowych do tkanek zęba warunkiem ich dobrego utrzymania są zęby bez plomb. Licówka porcelanowa nie zmienia swojego koloru.

Brak​ ​korony​ ​zęba

Brak​ ​jednego​ ​lub​ ​kilku​ ​zębów

Brak​ ​wielu​ ​zębów

Bezzębie