Image
Projektanci zdrowego usmiechu

Projektanci zdrowego usmiechu 

Bezbolesne leczenie

Leczenie bez stresu i optymalnie krótkie

Dla pacjentów, którzy:

  • na słowo "dentysta" czują ból brzucha lub intensywniejszy ból zęba…
  • postrzegają siebie jako pacjentów strachliwych lub tych, którzy cierpią na paniczny lęk przed dentystą. Którzy do tego stopnia obawiają się kontaktu z dentystą, że nawet unikają corocznej wizyty kontrolnej…
  • boją się nieprzyjemnych dla ucha odgłosów emitowanych przez urządzenia używane podczas leczenia takie jak np. wiertło…
  • muszą usunąć zęby mądrości lub planują złożone zabiegi chirurgiczne, np. wszczepienie implantów, odbudowę kostną…
  • obawiają się bólu przy zastrzyku znieczulającym lub w przypadku których znieczulenie miejscowe się nie sprawdza…

…mamy odpowiednie rozwiązania.

The Wand: znieczulenie (jak) za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Tradycyjne zastrzyki znieczulające przy użyciu strzykawki nie tylko powodują ból już podczas wstrzykiwania środka znieczulającego, lecz również wywołują lęk przed dentystą.

Do znieczuleń miejscowych stosujemy sterowane komputerowo urządzenie o nazwie "The Wand". Umożliwia ono delikatną i bezbolesną aplikację środka znieczulającego. Znieczulenie zaczyna działać natychmiast, a optymalna metoda aplikacji sprawia, że potrzebna jest mniejsza ilość środka znieczulającego. Dzięki temu proces znieczulania jest bezpieczniejszy.

Wyjątkowo wrażliwym pacjentom oferujemy możliwość dodatkowego znieczulenia miejsca wkłucia specjalnym, znieczulającym sprayem.

Narkoza: pacjenci zasypiają z myślą o pięknym uśmiechu i budzą się z nim na ustach!

Wiele osób w obawie przed bólem unika wizyt u dentysty przez wiele lat. Tacy pacjenci nie zdecydowaliby się na leczenie przy użyciu standardowych znieczuleń. Pacjentom, którzy chcieliby przespać swoje leczenie proponujemy sedację lub pełną narkozę.

Sedacja (podanie środka uspokajającego):

  • pacjent jest wprowadzany w stan półsnu. Dzięki temu nie odczuwa bólu podczas zabiegów stomatologicznych.

Pełna narkoza:

  • świadomość pacjenta, jak również zdolność odczuwania bólu zostają całkowicie wyłączone.

Opieka przed i po zabiegu

Pacjentów naszej kliniki otaczamy kompleksową opieką na każdej wizycie, również podczas narkozy. O pacjenta dbają nie tylko lekarze dentyści, ale również doświadczeni anestezjolodzy i pielęgniarki oraz zespół asystentek stomatologicznych.

Bezpieczeństwo pacjentów jest dla nas priorytetem. Przed każdym zabiegiem lub leczeniem prowadzonym pod narkozą omawiamy związane z nim ryzyko, odpowiadamy na pytania, oceniamy stan zdrowia pacjenta, zespół anestezjologiczny analizuje wyniki badań diagnostycznych (m.in. krwi, EKG), mierzymy ciśnienie tętnicze itp. Podczas zabiegu stale kontrolowane są czynności życiowe za pomocą najnowocześniejszych urządzeń monitorujących.

Po zabiegu pacjenci budzą się w specjalnie do tego przystosowanym pokoju, w którym pozostają pod opieką medyczną przez ok. 24 godziny. Oferujemy możliwość noclegu także osobom towarzyszącym i opiekunom. Nasi pacjenci i ich goście mają do dyspozycji nie tylko wygodne pokoje, ale także salon, w którym mogą przyjemnie spędzić czas.

Wysoki standard pomieszczeń i profesjonalna opieka medyczna sprawiają, że pacjenci czują się bardzo bezpiecznie.

Leczenie minimalnie inwazyjne, krótsza narkoza

Właściwe przeprowadzenie leczenia wymaga odpowiedniej diagnostyki, opiera się na dokładnym planowaniu. W efekcie zabiegi takie jak usuwanie zębów, zwłaszcza ósemek lub zębów zatrzymanych, nie muszą być nieprzyjemne. Dla późniejszego dobrego samopoczucia pacjenta bardzo istotne jest, by do zabiegów chirurgicznych dentysta dobrze się przygotował.

W Klinice HAHS złożone leczenie planujemy często w oparciu o diagnostykę w formacie 3D (tomografia cyfrowa). Mając trójwymiarowy obraz okolicy zabiegu na ekranie komputera szczegółowo analizujemy pozycję zęba, jego ułożenie, rozmiar. Na tej podstawie wybieramy optymalną technikę przeprowadzenia zabiegu. Dzięki temu działania chirurga są minimalnie inwazyjne i bardzo precyzyjne. Przygotowania trwają prawie tak długo jak zabieg, ale oszczędzamy pacjentowi bólu oraz wyraźnie skracamy proces gojenia.

Więcej informacji o stosowanych w naszej klinice nowoczesnych metodach diagnostycznych znajduje się tutaj