Image
Projektanci zdrowego usmiechu

Projektanci zdrowego usmiechu 

Odbudowa Kości Szczęki

Regeneracji poddaje się kość szczęki lub żuchwy, która uległa uszkodzeniu wskutek usunięcia zęba lub zniszczenia tkanek utrzymujących ząb i zaniku otaczającej go kości (periodontopatii). Odbudowy kości może także wymagać planowane wszczepienie implantu w miejsce brakującego zęba.

W Klinice HAHS wszechstronną analizę warunków kostnych przeprowadzamy wykorzystując zdjęcia wykonane aparatem New Tom 5G. Jest to nowoczesna tomografia cyfrowa, która pozwala na trójwymiarowe zobrazowanie kostnych struktur czaszki pacjenta na ekranie komputera. Analizując ten obraz w przeznaczonym do tego programie komputerowym dokonujemy pomiarów profilu i gęstości kości. Na tej podstawie szczegółowo planujemy leczenie.

Najczęściej wykonywane zabiegi regeneracji to:
- odbudowa zaniku kości wokół korzenia zęba lub w miejscu zęba utraconego
- poszerzenie wyrostka zębodołowego
- podniesienie dna zatoki szczękowej (w tylnych odcinkach górnej szczęki), tzw. sinus lifting

Preparaty, których używamy do odbudowy kości pozwalają na szybką rewitalizację naczyń krwionośnych i powstanie nowej struktury kostnej. Wykorzystujemy materiały uznanych i sprawdzonych firm: amerykańskiej firmy Nobel Biocare, szwajcarskiej firmy Geistlich oraz niemieckiej firmy Botiss.

W pewnych rzadkich przypadkach skuteczne odtworzenie kości jest możliwe tylko poprzez przeszczepienie jej z innego miejsca, np. z części żuchwy.
Dzięki procedurom regeneracji kości leczenie implantologiczne jest rozwiązaniem dla niemal każdego pacjenta naszej kliniki.