Image
Wypełnienia

Projektanci zdrowego usmiechu 

Wypełnienia

Wypełnienia

W przypadku próchnicy zniszczone szkliwo i zębina muszą zostać zabezpieczone odpowiednim materiałem. Zniszczony ząb zostaje oczyszczony z próchnicy, a następnie wypełniony. W naszej klinice stosujemy głównie wypełnienia kompozytowe, inlay’e z ceramage, złota lub kompozytu. U dzieci stosowane są uwielbiane przez nie wypełnienia kolorowe.

Technologia laserowa w stomatologii zachowawczej

Aby uprzyjemnić naszym pacjentom leczenie, możemy wykorzystać laser. Niemiłe borowanie zostaje zastąpione wiązką laserową, która likwiduje zmiany próchnicowe. Dzięki temu wizyta staje się bardziej przyjemna i mniej stresująca dla pacjenta. Użycie lasera jest szczególnie wskazane przy małych wypełnieniach. Wówczas nawet użycie znieczulenia miejscowego nie jest konieczne. W związku z tym, że laser likwiduje wszelkie zaczątki próchnicy, powierzchnia zęba pozostaje całkowicie sterylna i po opracowaniu laserem jest gotowa, aby założyć wypełnienie.

Wymiana wypełnień amalgamatowych

W naszej klinice zajmujemy się również wymianą wypełnień amalgamatowych. Dużą wagę przykładamy do tego, aby leczenie przebiegało bezpiecznie. Do usuwania starych wypełnień amalgamatowych dentysta używa sprzętu i narzędzi, które eliminują możliwość przedostania się amalgamatu do organizmu w trakcie jego usuwania.

Od lat wypełnienia amalgamatowe uważane są za szkodliwe dla naszego zdrowia. Wielu lekarzy jest zdania, że uwalniająca się rtęć może wywoływać bóle głowy, migreny i problemy z koncentracją. Naukowo zostało udowodnione, że zawartość rtęci w organizmie człowieka jest 4-razy wyższa niż u pacjenta bez amalgamatowych wypełnień. Wypełnienia amalgamatowe składają się z około 50% czystej rtęci, reszta to stop srebra, cyny, cynku i miedzi.

Wymiana wypełnień amalgamatowych jest zatem krokiem nie tylko do estetycznego i pięknego, ale przede wszystkim zdrowego uśmiechu.