Image
Projektanci zdrowego usmiechu

Projektanci zdrowego usmiechu 

Rozwiazania

Skutecznie leczymy najbardziej skomplikowane wady!

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu wad zgryzu oraz własne laboratorium ortodontyczne pozwalają nam przygotowywać aparaty ściśle odpowiadające wymaganiom zębowym każdego pacjenta. Zapewnia to relatywnie szybkie uzyskanie oczekiwanych efektów leczenia.

Stosujemy dobre, stosowane na świecie rozwiązania. Niektóre z nich (np. implanty ortodontyczne) zaczęliśmy stosować jako jedni z pierwszych lekarzy w Polsce.

Aparaty stałe

Całkowicie niewidoczne - zamki lingualne umieszczane na zębach od strony wewnętrznej. Tylko niektóre kliniki oferują to specjalistyczne leczenie. Te zamki są szczególnie polecane dorosłym, których wykonywany zawód często wymaga bycia osobą publiczną.

Kosmetyczne, w kolorze zębów - szklane lub porcelanowe. Wykonane z kryształów szafiru zamki inspire są przezierne i dzięki temu stały się jednym z najbardziej popularnych wyborów w estetycznym leczeniu ortodontycznym.

Damon System (aparaty bez widocznych gumek łączących łuk z zamkiem). Łuk utrzymywany jest w zamkach zasuwką. Zalety aparatu DAMON: możliwość uniknięcia usuwania zębów, skuteczne i krótsze leczenie, mniej wizyt kontrolnych.

Metalowe (standardowe).

Invisalign – niewidoczne szyny

Invisalign to rozwiązanie, które umożliwia prostowanie zębów za pomocą serii prawie niewidocznych szyn (alignerów) zaprojektowanych specjalnie na potrzeby konkretnego pacjenta. Każdy aligner jest wymieniany na kolejny po dwóch tygodniach, tak aby zęby stopniowo się przesuwały we właściwe miejsce dzień po dniu.

W odróżnieniu od stałych aparatów ortodontycznych, alignery można w każdej chwili zdjąć i z powrotem założyć. Dzięki nim zyskujesz nowy, piękny uśmiech, a leczenie jest dużo bardziej komfortowe.

Implanty ortodontyczne

Umożliwiają leczenie bardzo skomplikowanych wad zgryzu (zalecane dorosłym pacjentom). Maksymalnie skracają czas leczenia.

Implanty zębowe

Stosowane w przypadku konieczności skorygowania dużych luk między zębami, powstałych w wyniku ekstrakcji zębów lub z powodu braku zawiązków zębów stałych.

Aparaty grubołukowe

Stosowane do poszerzania łuków zębowych szczęki i żuchwy.

Aparaty ruchome

Aparaty wyjmowane. Nakładane na zęby przez samego pacjenta. Stosuje się je głównie u dzieci i młodzieży. Ich wadą jest brak możliwości kontroli rzeczywistego czasu obecności aparatu w ustach, a tym samym jego efektywnego działania.

Chirurgiczne zabiegi ortodontyczne

Niewielkie zabiegi chirurgiczne (np. odsłanianie zębów zatrzymanych, umiejscowienie ich w prawidłowej pozycji) pozwalają dokonać zmian w ustawieniu zębów, które przyspieszają kolejne etapy leczenia, a niekiedy w ogóle umożliwiają ich podjęcie.

W zależności od wady całkowity czas leczenia wynosi około 1,5 roku u dzieci, a u dorosłych około 2 lata.

(Zdjęcia aparatów zostały udostępnione przez firmę POLORTO)