Media

11 grudnia 2014 r.
Reportaż w niemieckiej telewizji NDR
Leczenie w Polsce w korzystnych cenach

Leczenie protetyczne w Niemczech jest drogie. Z tego powodu wiele osób decyduje się przeprowadzić je w Polsce. Obok pacjentów z Polski tzw. „turyści medyczni” stanowią znaczącą grupę pacjentów Kliniki HAHS w Szczecinie.

27 sierpnia 2014 r.
Artykuł w Gazecie Wyborczej
Do Szczecina po piękne zęby i młodszą twarz. Turyści medyczni nas polubili
Leczenie implantologiczne oraz protetyczne to jedne z najczęstszych powodów medycznych wizyt zagranicznych turystów w Szczecinie. Korzystne usytuowanie miasta, wysoka jakość usług, wykwalifikowani dentyści oraz możliwość refundacji kosztów leczenia w klinice HAHS przez niemieckie kasy chorych – to tylko niektóre z zalet. Zadowoleni pacjenci rekomendują usługi szczecińskich klinik znajomym z zagranicy.
15 maja 2013 r.
Artykuł w niemieckim magazynie FOCUS
Implanty z Polski: wysoka jakość za korzystną cenę

Pojawienie się konieczności leczenia protetycznego materiałami wysokiej jakości wiąże się z dużym obciążeniem finansowym dla pacjentów. Dopłata przyznawana przez niemieckie kasy chorych na leczenie zębów nie pokrywa w całości kosztów takiego leczenia. Wielu pacjentów musi wspomóc się kredytem lub też w ogóle zrezygnować z leczenia. Implanty wszczepiane w Polsce, m.in. w Klinice HAHS, są dla nich atrakcyjną alternatywą.

maj 2013r.
Artykuł w magazynie branżowym TPS
Na najwyższym poziomie

Redakcja branżowego magazynu stomatologicznego doceniła międzynarodową skalę działalności Kliniki HAHS, wysoką jakość usług oraz nowoczesne rozwiązania, które klinika oferuje. Córka założycieli kliniki, implantolog dr Joanna Hahs-Gaborska w obszernym wywiadzie opowiedziała o historii kliniki oraz planach na przyszłość.

6 października 2011 r.
Artykuł w niemieckim czasopiśmie SUPERillu
4 dentystów i 1 korona

Czterech lekarzy stomatologów, cztery alternatywy leczenia. Klinika HAHS jako jedyna klinika z Polski znalazła się w porównawczym zestawieniu polskich i niemieckich gabinetów stomatologicznych. W artykule zawarte są doświadczenia i opinie pacjentów. Wnioski: w Klinice HAHS w Szczecinie leczy się zęby na światowym poziomie na korzystniejszych warunkach niż w Niemczech.

25 września 2011 r.
Artykuł w niemieckim dzienniku "Bild am Sonntag''
Żeby zaoszczędzić na implantach, pojechałem aż do Polski"

Wielu niemieckich pacjentów podejmuje leczenie w Polsce, bo dzięki temu może wybrać najlepsze rozwiązania protetyczne. Leczenie stomatologiczne jest w Polsce korzystniejsze cenowo niż w Niemczech. Niektóre kliniki mają nawet zawarte kontrakty z niemieckimi kasami chorych. Pan Wolfgang Krause, pacjent Kliniki HAHS, przyznaje w artykule, że jest bardzo zadowolony z przeprowadzonego w Szczecinie leczenia.

9 maja 2009 r.
Reportaż w TVN24

Pacjenci z zagranicy korzystający z usług medycznych w Polsce poza leczeniem planują tu także wypoczynek, korzystają z usług hotelowych, gastronomicznych, oferty kulturalnej. Skala tego zjawiska sprzyja rozwojowi sektora usług w miastach, które odwiedzają obcokrajowcy. Jednym z zaprezentowanych w reportażu miast jest Szczecin, do którego przyjeżdżają pacjenci leczący się w Klinice HAHS.

25 kwietnia 2009 r.
Artykuł w niemieckim Märkische Allgemeine

Unia Europejska daje możliwość skorzystnia z tańszego leczenia za granicą. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się na leczenie, jego koszt, zgodnie z prawem unijnym, jest refundowany na takich samych zasadach. Leczenie stomatologiczne, operacje oczu to przykłady zabiegów wykonywanych poza granicami Niemiec w dużo bardziej atrakcyjnej cenie. Coraz więcej pacjentów decyduje się skorzystać z tej możliwości. Klinika Hahs w Szczecinie jest przedstawiona w artykule jako miejsce, do którego co roku przyjeżdża bardzo wielu pacjentów z zagranicy, przede wszystkim z Niemiec i Danii.

18 listopada 2008 r.
Reportaż w TVN24

Pacjenci z całego świata szukają możliwości leczenia się poza granicami własnego kraju. Wybierają te kliniki i szpitale, które mogą im pomóc w problemach zdrowotnych i jednocześnie zaoszczędzić. Zjawisko turystyki medycznej w Polsce ekipa TVN przedstawiła m.in. na przykładzie Kliniki HAHS w Szczecinie.

maj 2008 r.
Artykuł w czasopiśmie Nowoczesny Technik Dentystyczny
Everest wabi turystów medycznych

Klinika HAHS jako jedna z pierwszych w Polsce wdrożyła system projektowania i wykonywania koron w systemie Everest CAD/CAM. Podstawową zaletą systemu Everest jest skrócenie czasu przygotowania koron i mostów (także tych z pełnej porcelany) przy zachowaniu ich wysokiej jakości, m.in. wytrzymałości i idealnego dopasowania.

maj 2008 r.
Dentystyczny szlak z Północy

Magazyn Baltic Panorama w obszernym artykule analizuje zjawisko turystyki stomatologicznej. Pacjenci z krajów skandynawskich najczęściej odwiedzają Szczecin. Klinika HAHS należy do największych i najnowocześniejszych klinik wybieranych przez pacjentów decydujących się na leczenie w Polsce.

8 października 2007r.
Artykuł w Gazecie Wyborczej
W Polsce kwitnie turystyka medyczna

Na masaże, operacje plastyczne i nowe uzębienie obcokrajowcy wydali u nas w ubiegłym roku co najmniej 65 mln dol. W tym wydadzą przynajmniej o jedną trzecią więcej. W klinice HAHS w Szczecinie miesięcznie leczy się około 50 obcokrajowców z całej Europy.

3 października 2007r.
Reportaż w TVP Polonia

W magazynie "Biznes z gwarancją" w TVP Polonia ukazał się reportaż o stomatologach leczących pacjentów z zagranicy. Klinika HAHS ze Szczecina uznana została przez redaktorów za przykład prężnie działającej firmy w Polsce.

9 lipca 2007r.
Artykuł w niemieckim tygodniku FOCUS
Leczyłem się za granicą.

Niemiecki tygodnik Focus przedstawia historie pacjentów, którzy leczyli się za granicą. Na ich przykładzie pokazuje, ile można zaoszczędzić lecząc się w klinice HAHS w Szczecinie.

6 marca 2007r.
Reportaż w niemieckiej telewizji NDR.
Polska: tanie zęby dla Niemców.

Nowa proteza kosztuje, dużo - zwłaszcza w Niemczech. Wielu Niemców wybiera się więc w podróż, by gdziej indziej leczyć się za mniejsze pieniądze. W polskich miastach, w Szczecinie i w Warszawie, otrzymują nie tylko nowe zęby w dużo korzystniejszej cenie, ale także usługę najwyższej jakości.

28 lutego 2007r.
Artykuł w norweskim dzienniku AFTENPOSTEN .
Jako turysta stomatologiczny możesz zaoszczędzić dziesiątki tysięcy.

Dziennikarka przedstawia historię pacjentki z Norwegii leczonej przez dentystów kliniki HAHS w Szczecinie. Opisuje wysoki standard usług oraz inne korzyści, dla których Norwedzy są zainteresowani leczeniem zębów w Polsce.

23 lutego 2007r.
Artykuł w Herald Tribune.
Tanie loty po Europie służą lekarzom i kuszą imprezowiczów.

Artykuł opisuje sposób, w jaki tanie loty w Europie (m.in. za pośrednictwem Ryanair) wpływają na działalność niektórych branż. Pozytywne aspekty tego zjawiska w branży medycznej w Polsce pokazano na przykładzie kliniki HAHS w Szczecinie.

25 stycznia 2007r.
Reportaż w niemieckiej telewizji WDR

Trzeci program telewizji ARD w Nadrenii-Westfalii, w programie publicystycznym "WELTWEIT" wyemitował reportaż o pacjentach z Niemiec leczonych w Polsce przez dentystów kliniki HAHS w Szczecinie.

sierpień 2006r.
Artykuł w Ryanair Magazine
Ząb za ząb

Leczenie zębów może kosztować fortunę, ale poniesione koszty zależą od tego, gdzie zdecydujemy się na leczenie.

czerwiec 2006r.
Reportaż TVP 3

W czerwcu 2006 roku dziennikarze TVP 3 zrealizowali w klinice HAHS reportaż o Szwedach przyjeżdżających do kliniki na leczenie stomatologiczne.

Strony